Skip links

Biz Kimiz

Sektörlerimizde Bütünsel ve Kaliteli Gelişimi Benimsiyoruz.

KURUMSAL

SCS
Bina Otomasyon Mühendislik

SCS Bina Otomasyon, Türkiye, Avrupa, Asya ve Afrika’ya yayılmış birçok otomasyon projesini gerçekleştirmenin yanı sıra bunlara bakım ve servis hizmeti vermektedir.

SCS Mühendislik

Galataport İstanbul

Biz Kimiz!

SCS Tesisat Ltd., 1974 yılında SELKON Ltd. adıyla Ankara’da kuruldu. SELKON Ltd. şirketinin ana faaliyet alanı, alt yüklenici olarak üstlendiği projelerde mekanik tesisat müteahhitliği ve otomatik kontrol sistemlerinin kurulumunu gerçekleştirmek idi. Alt yüklenicisi olarak çalıştığı projeler arasında oteller, yerleşim merkezleri, alışveriş ve ticaret merkezleri, fabrikalar ve termik santraller vardı.

SELKON Ltd., 1974 yılında Staefa Control System / İsviçre’nin Türkiye’deki tek temsilcisi olarak otomasyon sektöründe de faaliyet göstermeye başladı. 1987 yılında yeniden yapılanmaya giden firmamız, SCS Ltd Sti. ismi adı altında, ana faaliyetleri Bina Otomasyon Sistemlerinin (BOS) projelendirilmesi, satışı, kurulumu ve devreye alınması olan yeni kimliği ile Türkiye ve yurt dışı pazarında faaliyetlerine devam etti. Bu süreçte genel merkezini Ankara’dan İstanbul’a taşıyan firmamız, 1990’lı yıllarda hızlanan inşaat sektörünün, aranan değerlerinden biri olmaya başlayarak birçok başarılı projeye imza attı. Şirketin kurucu ortakları Sn. İlker SEVGÜR ve Sn. Günay ÇETİN’dir.

Staefa Control System’in 2005 senesinde SIEMENS AG tarafından satın alınması sonucu firmamız Siemens Building Technologies’in (SBT) Türkiye çözüm ortağı oldu. Staefa zamanından kalan bilgi birikimimi ve Siemens kalitesini aynı çatı altında birleştiren firmamız günden güne pazar payını büyüterek çok kıymetli projelerde görev aldı.

Geçtiğimiz 30 yılda 150’nin üzerinde 4 yıldızlı ve 5 yıldızlı otel, çok sayıda fabrika, havalimanları, iş merkezleri gibi bir çok farklı tipte yapıyı referansları arasına katan firmamız, aynı zamanda öncüsü oldu Bina Otomasyon Sistemleri sektörüne çok sayıda tecrübeli isimler kazandırdı. Referanslarımız İngiltere’den Kazakistan’a kadar aralarında Romanya, Bulgaristan, Azerbaycan, Özbekistan, Rusya, Cezayir, Türkmenistan ve Libya’nın da bulunduğu geniş bir alana yayılmaktadır. Bu projelerin birçoğunda koruyucu bakım hizmeti firmamız tarafından halen sürdürülmektedir.

Şirket bünyesinde 15 yıldan fazladır hizmet veren 3 emektar çalışanımızın (Mert ÇETİN- Orhan TARAKÇI-Hüsnü GÜNDOĞDU) ortak olarak katılımı ile SCS Bina Otomasyon Ltd. Şti. 2008 tarihinde kurularak devam etmekte olan projelerine yenilerini ekleyerek yoluna devam etmektedir.

İstanbul Kızıltoprak’ ta bulunan 500 m2’lik merkezimizde, ofisler ve teknik servis aynı çatı altında hizmet vermektedir. SCS’ nin konularında iyi eğitim almış, teknik alanda ve yönetim konusunda 40 yılı aşan mesleki tecrübeye sahip kurucu danışmanı, 3 ortağı, 29 teknik ve 6 idari çalışanı bulunmaktadır.

Stoklarında her zaman, bakım ihtiyaçları ve yeni projelerin acil ihtiyaçları için yeterli miktarda kontrol ve saha ekipmanları bulunduran firmamızın asıl varlığı, konularında iyi yetişmiş Türk sistem mühendisleri ve teknisyenleridir. Türkiye’nin ihtiyaçları doğrultusunda çözüm üretebilmek ve ülkemizin dışa açılması konusunda az da olsa katkıda bulunabilmek bizim için her zaman mutluluk kaynağı olmuştur.

Neler Yapıyoruz?